MÖBLER / Möbler, övrigt / Hallmöbel 6754275
*
nr 675 4275
Hallmöbel
sideboard + spegel, Tingströms bra bohag, Teak, längd: 100, djup: 45, höjd: 48, spegel, höjd: 100
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 18:49:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 19:22:26
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hallmöbel möbler sideboard spegel teak teakmöbler tingströms bra bohag trä
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07
-
5203 Läsbord
längd: 88 cm, djup: 37 Höj/sänkbart
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:28
*
Hallmöbel
nr 675 4275
Hallmöbel
sideboard + spegel, Tingströms bra bohag, Teak, längd: 100, djup: 45, höjd: 48, spegel, höjd: 100
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 19:22:26 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hallmöbel möbler sideboard spegel teak teakmöbler tingströms bra bohag trä
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07 -
5203 Läsbord
längd: 88 cm, djup: 37 Höj/sänkbart
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:28